Bakırköy Belediyesi ve Bakırköylü Sanatçılar Derneği(BASAD) işbirliği ile düzenlenen ücretsiz yaz sanat okulu 3 Temmuz’da başlayacak.

Bakırköy’ü sanatın başkenti yapma iddiasını sürdürdüklerini belirten Bakırköy Belediye Başkanı Dr. Bülent Kerimoğlu yaz sanat okuluyla ilgili şu açıklamalarda bulundu: “Bakırköy’ü kültür-sanatın başkenti yapma iddiamız var. Bu amaçla sanatın her dalına Bakırköy’de ev sahipliği yapıyoruz. Kültür ve sanat merkezlerimiz sezon boyunca  tiyatro, sergi ve  konserlerle sanatseverlere kapılarını açık tutuyor. Ayrıca BASAD işbirliği ile düzenlediğimiz yaz sanat okulu ile de çocuklarımıza ve gençlerimize 3 Temmuz’dan başlayarak 1 Eylül’e kadar yaratıcı drama, gitar, bağlama, resim, dans ve halk oyunları kurslarını ücretsiz vereceğiz. Çocuklarımızı ve gençlerimizi sanata çağırıyorum.”

BASAD Başkanı İlhan Gülek de derslerin İstanbul Caddesi üzerinde bulunan BASAD binasında verileceğini hatırlatarak ayrıntılı bilgi almak isteyenlerin BASAD’ın 570 45 95 numaralı telefonunu arayabileceğini sözlerine ekledi.