26 amatör, 1 profesyonel olmak üzere, 27 adet spor kulübünün faaliyet gösterdiği Bakırköy'de, Galatasaray Tesisleri, Hava Harp Okulu Spor Tesisleri ve Yeşilyurt Spor Kulübü Tesisleri ile Bakırköy Belediyesi tarafından çeşitli yerlerde yapılmış ve onarılmış 72 futbol ve 35 basketbol sahası bulunmaktadır.

2010 yılı içerisinde belediyemizce hizmete alınan Atatürk Spor ve Yaşam Köyü ilçemizin spor ve eğitim alanında önemli bir projesi olarak ortaya çıkmıştır. 8 adet çim saha, 2 adet çim saha, 6 adet spor salonu, 6 adet yüzme havuzu, 14 adet tenis kortu ayrıca; Yeşilköy Çiroz Plajı Tesisleri, Şenlik Stadı, Ataköy Bakırköyspor Kulübü Tesisleri, Yeşilyurt Spor Kulübü Tesisleri ve benzeri birçok tesis bulunmaktadır.

Veliefendi Hipodromu Türkiye'nin en eski ve en büyük hipodromudur. 7600 kişilik tribün kapasitesine sahip hipodrom, 1900 metre uzunluğunda ve 20 metre genişliğinde kum piste, 2000 metre uzunluğunda ve 40 metre genişliğinde çim piste, 170 metre uzunluğunda 15 metre genişliğinde antrenman pistine sahiptir. 625 dönüm arazi üzerine kuruludur. 1178 adet ahır, 12 enternasyonel ahır, hipodrom alanları içinde dernek lokalleri, apranti eğitim merkezi, at hastahanesi, piknik alanları ve çeşitli lokantalar mevcuttur.