BAŞKAN

BAŞKAN'IN MESAJI

Başkan'ın Mesajı

Op. Dr. Bülent KERİMOĞLU

Bakırköy Belediye Başkanı

Çok değerli,

Çağdaş, eğitimli, kültürlü, vatandaşlık görevlerini eksiksiz yerine getiren, Atatürkçü, Cumhuriyet değerlerine yürekten bağlı

Komşularım;

Öncelikle en içten sağlık ve saygı dileklerimi sunuyor, 5 yıllık görev süremde Bakırköyümüzü korumak adına; “Kamu Alanlarındaki İşgallere Son Vererek, yapılan yenilemeleri,1cm2 yeşil alanı, eğitim-kültür alanını imara açtırmayarak, şeffaf yönetim ortak akıl anlayışımızla Belediyecilik alanında yaptığımız çalışmaları” sizlerle paylaşmak ve bilgilendirmek istiyorum.

Kamu Alanlarını İşgalden Kurtardık,13 bin m² yeşil alan, Amfi Tiyatro ve Spor Salonları Yaptık.
 
Yaklaşık 30 yıldır Belediye mülkiyeti üzerinde “Spor Vakfı” adı altında; masaj salonu, düğün salonları, kafe, bar, restoran, otopark olarak kullanılan işletmeleri, uzun hukuki mücadeleler sonrasında yıkıp, yerine BAKIRKÖY SANATÇILAR PARKI ve SPOR KOMPLEKSİ’ni kamu malı olarak halkımıza kazandırdık. Burası; 6 adet tenis kortu, kapalı spor salonu, amfi tiyatro, Bakırköyümüzde yetişmiş ve ebediyete uğurladığımız sanatçıların heykelleri, çocuk oyun parkı ve 13.000 bin m2 yeşil alan ile halkımıza hizmet vermektedir.
 

Kararlı ve Cesur Tutumumuzla, Cadde Ve Sokak İşgallerine Son Verdik,

İlçe merkezinde bulunan büfe adı altındaki kafekonduları ve restoranları yıkarak cadde, sokak işgallerine son verdik. Işıklandırma, peyzaj, kent mobilyaları ve düzenleme çalışmaları yaparak caddelerimizi yeniledik.

Kamu Alanlarını Halka Kazandırdık,

Yine mülkiyeti Belediyemize ait İstanbul Caddesi üzerindeki özel bir şirket tarafından kullanılan iki katlı bina ve yaklaşık 4.000 m2 alanı halkımıza kazandırarak, Etüt Merkezi, Halk Kütüphanesi, Çocuk Oyun Parkı ve Emekliler Evi olarak halkın kullanımına açtık. Kentleşmesini tamamlamış bir ilçede 7 yeni park ve çocuk oyun alanları ile 32.000m2 yeşil alan oluşturduk.

Şeffaf Yönetim, Eşit ve Ayrımsız Hizmet

Muhtarlarımız, sivil toplum örgütleri, meslek odaları ve siz değerli hemşehrilerimizle birlikte son 5 yılda; Halk ve Sokak Kütüphaneleri, Etüt Merkezleri, Avrupa Yerel Konseyi’nden ödül alan Çocuk Dostu Belediye seçilerek, 10 kreşte 800 çocuğa bakım ve eğitim hizmeti, Şehit ve gazi ailelerine yapılan yardımlar, Sosyal Belediyecilikte rol model uygulamalar, 1300 ihtiyaç sahibi aileye ayni ve nakdi yardım, 250 kız, 20 erkek öğrencimize yurt hizmeti ile birlikte ilçemizin tüm alt yapı ve üst yapı hizmetlerini vermeye devam ediyoruz.

 

Kültür – Sanat – Spor – Sağlık Hizmetleri

Tiyatro, sergi, konser, panel, anma, konferanslarla yılda yaklaşık 600 etkinliğe ev sahipliği yaparak ve her yıl 5 bin çocuğa yaz ve kış spor okullarında; tenisten satranca, yüzmeden buz patenine, basketboldan futbola 14 branşta ücretsiz spor hizmeti, 4 yeni müze, yeni ve modern binasında üniversite hazırlık kursları, ücretsiz kültür-sanat kursları, Tıp Merkezimizde ücretsiz sağlık hizmetleri, Halk Eczanesi, Ağız Diş Sağlığı Hizmeti, ayrıca ilçemizdeki tüm okulların eksikleri tamamlanarak alt ve üst yapı hizmetlerinde etkin çalışmalar yürüttük.

Can Dostlarımızla Daha Yakından İlgileneceğiz, Hayvan Dostu Belediyecilik Yapmaya Devam Edeceğiz.

Modern hayvan barınağımızda sahiplendirme, düzenli olarak kısırlaştırma, aşılama ve tedavi hizmetleri vermeye devam ediyoruz. Ayrıca İstanbul Üniversitesi Veterinerlik Fakültesi ile yaptığımız protokol sonrasında can dostlarımızın ileri tetkik ve tedavi hizmetlerini gerçekleştiriyoruz.

1 cm2 Yeşil Alanın imara açılmasına izin vermeden Bakırköyümüzü korumaya devam edeceğiz.

Bu ve benzer çalışmalarla Birleşmiş Milletler İnsani Gelişmişlik İndeksi’nde “Türkiye’deki En Başarılı 10 Belediyeden Biri” olmanın haklı gururunu yaşıyoruz.

Önerileriniz ve desteklerinizle bu çalışmaları gerçekleştirirken, aynı zamanda Halkçı, Kamucu, Aydınlanmacı, Atatürkçü siyasal anlayışımızı da hiç çekinmeden içtenlikle savunmaya devam edeceğiz. Bu dönemimizde de aynı başarıyı devam ettirmek için sizlerin desteği ve önerileri ile daha çok çalışacağımızın sözünü veriyoruz.

 

Sağlık ve saygı dileklerimle…

Opr. Dr. Bülent Kerimoğlu 

Bilgileriniz ISO-27001:2013 Güvenlik Politikamız Kapsamında Korunmaktadır.
-->