ÖMÜR KERİMOĞLU’DA 2 ESERİYLE SERGİDE

Bakırköy Belediyesi tarafından Şeker Sanat Evi işbirliği ile bu yıl ilki gerçekleştirilen tezhip ve minyatür kursuna katılan kursiyerlerin çalışmalarının sergilendiği  “Tezhip ve Minyatürle Tanışma Sergisi”  Bakırköy Belediyesi Fildamı El Sanatları Uygulama Atölyeleri’nde  açıldı.

Açılışa Bakırköy Belediye Başkanı Dr. Bülent Kerimoğlu , Cumhuriyet Halk Partisi İstanbul Milletvekili Onursal Adıgüzel, Bakırköylü muhtarlar, Bakırköylü Sanatçılar Derneği Başkanı İlhan Gülek  ile yüzlerce sanatsever katıldı.

Bakırköy Belediye Başkanı Dr. Bülent Kerimoğlu’nun eşi Ömür Kerimoğlu’nun da 2 eseriyle katıldığı sergide 21 kursiyerin  eserleri 10 Haziran’a kadar gezilebilecek.

Açılışta bir konuşma yapan Bakırköy Belediye Başkanı Dr. Bülent Kerimoğlu Bakırköy’ü kültür-sanat hayatının başkenti yapma iddialarının olduğunu belirterek şunları ifade etti: ” Bugün burada sanat adına çok güzel eserleri görüyorum. Bakırköy kültür ve sanat hayatının başkenti. Bu iddiamızı da sizlere güvenerek ifade ediyorum. Kültür ve sanat adına yapılan çalışmalar İstanbul ve Türkiye’ye örnek olabilecek, rol model çalışmalar. Biz sosyal demokrat belediyecilik anlayışımızın gereği olarak kültür ve sanat için bütün olanaklarımızı seferber edeceğiz. Buna da söz veriyoruz.”