Amacı, ülkemizin her bölgesine ve sorununa çözüm getirmeye çalışmak, sosyal sorumluluk bilincini geliştirmek olan Çağdaş ve Bağımsız Yardımlaşma Derneği(ÇABA) tarafından 40 kişi kapasiteli erkek yurdunun açılışı bugün Yeşilköy’de yapıldı.

Bakırköy Belediyesi ise sosyal belediyecilik anlayışıyla ve ÇABA Derneği işbirliğiyle erkek yurdu projesine çevre düzenlemesi ve yol çalışmaları ile destek verdi.

Açılışa katılan Bakırköy Belediye Başkanı Dr. Bülent Kerimoğlu ‘‘Sevgili arkadaşım Dr. Özlem Cankurtan'ın büyük bir özveri ve olağanüstü çabasıyla gerçekleştirdiği projede bizim emeğimiz çok küçüktü, çorbada çok küçük bir katkımız oldu ama Bakırköy Belediyesi’nin sosyal belediyecilik anlayışının gereği olarak, atılacak her adımda her türlü desteği vereceğiz. İnanıyorum ki burada çocukları yetiştiren öğretmenler, mutlaka irfanı hür, vicdanı hür ve aklı hür bir nesil yetiştirecektir. Böylesine fedakarlık ve özveri gerektiren bir çalışmaya emeği geçen herkese şahsım adına ve Bakırköy halkı adına sonsuz şükranlarımı sunuyor; bu soğuk günü varlığınızla ısıttığınız için çok teşekkür ediyorum.’’ dedi.