KURUMSAL

Birim Yönetmeliği

1.Bakırköy Belediye Tiyatroları’nın Ekim’de başlayan tiyatro sezonu Mayıs ortasına kadar devam eder. Repertuar kurulunca seçilen oyunlar dekor ve kostümü de tiyatroda yapılmak kaydıyla hazırlanarak sahnelenir. 

2.Yunus Emre Kültür Merkezi’nde Müşfik Kenter ve Turhan Tuzcu sahneleriyle Çetin Emeç Sanat galerisi mevcuttur. Sahnelerimiz, BBT oyunlarının sahnelenmediği günlerde Özel tiyatrolara, konser, seminer, yılsonu gösterisi için kurumlara, STK’lara tahsis yapılır. (Turhan Tuzcu Sahnesi ayrıca evlendirme dairesi olarak ta kullanılır.) 

3.Kartaltepe Kültür Merkezi, Altan Erbulak Sahnesi ve İspirtohane Kültür Merkezi STK’lara her türlü oyun provaları, folklor ve koro çalışmaları için ücretsiz tahsis edilir. 

4.Bakırköy Belediyesi İspirtohane Kültür Merkezinde “Türk Halk Müziği Korosu” çalışmaları, resim, müzik (gitar, org, bağlama) gibi kurslar öğretim yılı süresince ücretsizdir ve 11 yıldır devam etmektedir. 

5.Yunus Emre Kültür Merkezi “Çetin Emeç” sergi salonu ve İspirtohane Kültür Merkezi’nde ortalama 10–15 gün olmak üzere 8–9 ay boyunca el sanatları, heykel ve resim sergileri yapılmaktadır. 

6.Her sezon ortalama 4–5 oyun olmak üzere kuruluşundan bu yana; yetişkin, çocuk ve festival oyunlarıyla birlikte toplam 103 oyun sahnelenmiştir. Tiyatromuz bu oyunlarla farklı dallarda birçok ödül almıştır. 

7.Oyunlarımız; Hollanda, başta olmak üzere birçok kez Bolu, Kocaeli, Rize, Tokat, Tekirdağ, Çorlu, Büyükçekmece, Küçükçekmece, Enka, Kadıköy, İzmir, Ardahan, Bakırköy Kadın ve Çocuk Tutukevi, Sabancı Üniversitesi, Sarıyer, Tuzla, Gebze, Silivri Cezaevi ve her yıl İstanbul Büyükşehir Belediyesi çocuk şenliklerinde sahnelenmiştir. 

8.Müdürlüğümüzde oynanan oyunları, etkinlikleri duyurmak için aylık program, el broşürü ve afiş hazırlanması, hazırlanmış olan afişlerin uygun görülen yerlere asılması, aylık programların dağıtılması. 

9.STK’lar, okullar ve diğer kuruluşlarca ortaklaşa oyunlar çıkarılır. Dekor, kostüm, yönetmen ve izleyici desteği sağlanır. 

10.Kurum içi, kamu kurum ve kuruluşları ve özel- tüzel kişilerle ilgili tüm iç/dış yazışmaları, evrak kayıt, kabul ve sevk işlemlerini yapmak ve zamanında sonuçlandırmakla birlikte, idare bünyesinde çalışan personelin sicillerini tutar. 

11.Performans hedef ve göstergelerini içeren, birim bütçesinin ve faaliyet raporunun ön görülen şartlara uygun olarak hazırlanması;

Bilgileriniz ISO-27001:2013 Güvenlik Politikamız Kapsamında Korunmaktadır.
-->