EVLİLİK İÇİN İSTENİLEN BELGELER

 1. AİLE HEKİMİNDEN Evlilik için Fotoğraflı SAĞLIK RAPORU (Sağlık Raporunda TALASEMİ (AKDENİZ ANEMİSİ) testi yapıldığına dair ibarenin bulunması zorunludur. Sağlık raporundaki fotoğraf ile evlilik işlemlerinde kullanılan tüm fotoğraflar aynı olmak zorundadır. (AİLE HEKİMİ DIŞINDAKİ KURUMLARDAN ALINAN SAĞLIK RAPORLARI KABUL EDİLMEYECEKTİR.)
 2. Evlendirmemize müracaat için çiftlerimiz Bakırköy'de ikamet ediyor ise ADRES YERLEŞİM BELGESİ (İKAMETGAH)  getirmesine gerek yoktur. Bakırköy'de ikamet etmiyor ise ADRES YERLEŞİM BELGESİ (İKAMETGAH) getirmesi gereklidir. NOT: E-Devlet Çıktısı kabul edilir.
 3. Çiftler Nüfus Cüzdanlarının Asılları ve arkalı önlü fotokopilerini getirmek zorundadırlar. (Sürücü belgesi (Ehliyet), pasaport v.b. geçerli değildir. ) Resimsiz nüfus cüzdanları kabul edilemez, Evli Kimlik ile müracaat kabul edilemez, boşanma varsa boşandıktan sonra kimlik değiştirilmelidir. Nüfus cüzdanındaki fotoğraf ile son halinizin örtüşmesi gerekmektedir, örtüşmüyor ise kimlik değiştirilmelidir.
 4. Çiftlerin 5'er adet VESİKALIK fotoğraf getirmesi gerekmektedir. BİYOMETRIK fotoğraf kabul edilmez. Fotoğraflar mat olmalı, fotokopi ve parlak olmamalıdır. Evlilik evrak işlemlerinden kullanılan tüm fotoğraflar aynı olmak zorundadır.

DİKKAT EDİLMESİ GEREKEN HUSUSLAR

1-Müracaat Hafta içi 09.00-12:00 Saatleri arasındadır.

2-Çiftlerin birlikte müracaatı zorunludur.(Muracaata gelemeyen kişi noterden alınan özel vekaletname ile işlem yapılabilir.)

3-Eksik evrak ve Nüfus Cüzdanı olmadan kesinlikle kayıt kabul edilemez.

4-Hazırlanan evraklar Evrak Üzerindeki tarihten itibaren Evlenme tarihiniz dahil olmak üzere 6 ay geçerlidir.(Müracaat tarihi dikkate alınmaz.)

5- Bayan kızlık soyadını kullanabilmesi için müracaat esnasında beyanda bulunması gerekir.

6-Yabancı uyruklu kişiler bizzat evlendirme memurluğumuzdan bilgi almalıdır.

 

NOT

 1. Çiftler 18 yaşını bitirmiş 19 yaşına girmiş olmalıdır. Aksi takdirde; 16 yaşını bitirip 17 yaşına girmiş olanlar mahkeme izni ile 17 yaşını bitirip 18 yaşına girmiş olanlar anne ve baba izni ile evlenebilirler.
 2. Boşandıktan veya dul kaldıktan sonra 10 ay (300 gün) içinde evlenmek isteyen bayanların mahkemeden bekleme süresinin kaldırılması kararını getirmeleri gerekir. 3- Mal ayrılığı talebi olanlar noterden yapıştırmış oldukları mal ayrılığı sözleşmesi nikahtan önce getireceklerdir.

BAKIRKÖY EVLENDİRME MEMURLUĞU

YUNUS EMRE KÜLTÜR MERKEZİ – ATAKÖY

TEL: (0212) 414 96 51 – 414 96 65

Adres: Ataköy 7-8-9-10 Mahallesi Yüzücü Talat Yüzmen Sokak No: 15 (Atrium AVM Yanı)

ÖNEMLİ DUYURU

COVID-19’UN BULAŞMA YOLLARI VE KORUMA ÖNLEMLERİ HUSUSUNDA İÇİŞLERİ BAKANLIĞININ 27.06.2021 TARİHLİ -20 08.2021 TARİH VE 13441 SAYILI - 25.08.2020 TARİH VE E.13677  SAYILI GENELGELERİ ÇERÇEVESİNDE UYULACAK KURALLAR

 1. Nikah Salonumuza gelecek davetlilerin maskelerini takılı bir şekilde gelmeleri önem arz etmektedir. Maskesi olmayan davetliler salona alınmayacaktır. Ayrıca Davetliler girişte  HES Kodu üzerinden aşılı veya azami 48 saat önce yapılmış PCR testi sorgulamasını göstermek zorundadır. Kişilerin  hastalığı geçirmemiş veya aşılı değil veya negatif PCR testi yok ise salona alınmayacaklardır.
 2. Nikah Salonunun girişinde ve çıkışında tokalaşma ya da kucaklaşma/sarılma yapılmamalı ve sosyal mesafe korunmalıdır.
 3. Nikah esnasında; Nikah Memuru, Gelin-Damat ve Nikah şahitlerinin de maskeleri takılı olacaktır.
 4. Nikah sonrasında takı töreni sırasında takılar çiftlerin getirecekleri sandık ya da benzeri bir toplama kutusuna konulacaktır.
 5. NİKAH SALONUMUZ GENELGE GEREĞİ KAPALI YERLER İÇİN KİŞİ BAŞINA ASGARİ 6 M2 BULUNMASI ŞARTI NEDENİYLE TOPLAM 80 KİŞİ İLE SINIRLANDIRILMIŞ OLUP, FAZLASI İÇİN ISRAR EDİLMEMESİ ÖNEMLE RİCA OLUNUR.

 

ANLAYIŞINIZ İÇİN TEŞEKKÜR EDER SAĞLIKLI GÜNLER DİLERİZ